قبل
بعدی
معرفی مجموعه تربیتی آموزشی سحاب
رجایی
مدرسه، علاوه بر ایفای نقش انتقال دانش و مهارت فنی، به اجتماعی کردن افراد و نیز تطبیق دادن دانش‏ آموزان با هنجارها و نگرش ‏های اجتماعی مطلوب و مناسب توجه خاص دارد.
شهید بهشتی
مهمترین رسالت نظام اسلامى برنامه ریزى براى رشد و پرورش انسانهاى مومن و عالم به تعالیم است.
 امام خمینی(ره)
شما که برای تربیت معلم قیام کردید، و هر کس که برای تربیت معلم قیام کرده است، باید بداند که اولاً شغل، شغلی الهی است. خدای تبارک و تعالی مربّی معلّمین است که انبیا باشند. اولاً شغل، شغلی الهی است و ثانیاً تربیت و تزکیه، مقدّم بر تعلیم است.  مدرسه‏ های ما، دانشسراهای ما، دانشگاه های ما و همۀ مدارس علوم ـ چه علوم اسلامی یا غیر اسلامی باشد ـ این ها اگر در آنها تربیت باشد، تزکیه باشد، آنها می‏توانند خدمتها بکنند و برای بشر سعادت را به هدیه بیاورند. و همۀ سعادت های بشر از علم و ایمان و تزکیه است.
 امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی)
سرلوحه و محور برنامه‌هاى آموزش و پرورش در تنظیم کتاب، در تربیتِ معلم، در نظارتِ بر کار بخش هاى مختلف آموزش و پرورش، در نظارت بر کار آموزش‌دهندگان و داخل مدارس باید بر این باشد که ببیند آیا تفکر اسلامى منتقل مى‌شود، یا نه؛ انسان سازىِ بر مبناى اسلام و مسلمان ‌سازىِ کودکان در این مدارس انجام مى‌گیرد، یا انجام نمى‌گیرد. هرچه ما در این جهت کمبود داریم، بایستى همت کنیم و آن کمبود را برطرف نماییم. باید با استفاده از افراد فرزانه و اندیشمند موجود در آموزش و پرورش، حرکتی تحول‌گونه در این بخش و در «ساماندهی و شکل و محتوای» محیط‌های آموزشی و مطالب درسی صورت گیرد تا آینده روشن این مجموعه در پرتو تدین، علاقه‌مندی و دلسوزی موجود در معلمان محقق شود.

مجموعه ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.